Karınca İlaçlama

Karıncalar

Yapı bakımından incelendiğinde ortalama boyutları 2 mm ile 4 mm arasında değişmektedir. Zarkanatlı grubundan olan karınca haşeresinin vücudu 3 bölümden oluşmaktadır. Baş, göğüs ve karın olarak adlandırılan bu bölgelerin haricinde boyun ve bel kısımları kıvrım yerlerine denk gelmektedir. Genellikle görülen karınca çeşitleri; siyah, kahve ve siyah renktedir.

Yuvaları toprak altındadır. Karına türleri yeryüzünde ortalama 8000 civarında olan ve sayı olarak en kalabalık nüfusa sahip canlılardır. Çok çalışkan ve hayatlarının uzun bir bölümünü yiyecek arayarak geçirmektedirler. Beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için insanların yoğun olduğu bölgelerde daha sık görülmektedirler.

Kendi aralarında görev dağılımları vardır. Yiyecek bulmak için önde öncü karınca gönderilir ve o yiyecek bulduktan sonra başının iki yanında bulunan antenler ile gerekli haberleşmeyi sağlamaktadır. Yuvalarını kaybetmemek için arkalarında özel bir koku salgılarlar böylelikle kaybolmaları mümkün değildir. Kendi ağırlıklarının onlarca katı yiyeceği rahatlıkla taşıyabilirler.

Doğal yaşamda büyük öneme sahip olsalar da evde karınca ciddi problemlere neden olmaktadır. Yaşam alanlarına yiyecek bulmak için yönelirler ve evlerde genellikle banyo ve kiler bölgelerinde sıklıkla görülmektedirler. Karıncalardan kurtulmak çok zor bir iş değildir. Ancak tek başına alınan önlemler yeterli olmayabilir. Mutfakta unutulan bir yiyeceğe bir anda saldırabilir ve tezgâhınızın üzerinde onlarcası ile karşılaşmanız hem kötü bir görüntü oluştururken hem de sağlık bakımından oldukça kötü sonuçlar meydana getirebilirler.

Karınca ile mücadele etmek dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılan uygulamalar tam kesin sonuca neden olmaz. Koloniler halinde yaşayan canlılar arasında olan karıncadan kurtulmak için firmamızdan destek alarak huzurlu ve hijyenik ortamlarda yaşamanızı garantilemiş olursunuz.

karınca

Karınca İlaçlaması

Karınca ilaçlaması hakkındaki kampanyalarımızdan haberdar olmak için. Kampanya bültenimize abone olun size özel indirimlerden yararlanın.

Hakkımızda

Çevre sağlığının korunması, sağlık ve modern yaşam alanları sağlamak ve direkt/ indirekt olarak ortaya çıkacak sağlık ve ekonomik sorunları önlemek amacıyla, 1992 yılında SİSTEM İLAÇLAMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile faaliyetlerine Bursa'da başlamıştır. 

Sosyal Medya & Kampanyalar
Diğer Firmalarımız

Created with Mobirise