Tahtakurusu İlaçlaması

Tahtakurusu

Tahtakuruları vücut olarak basık yapıda olan ve 3 çift ayakları bulunan canlı kan emerek beslenen bir canlıdır. Baş kısımlarında kendi aralarında iletişimi sağlamak için antenleri bulunmaktadır. Canlı çok çabuk çoğalabilen bir haşere türüdür. Ayrıca diğer haşerelerden çok farklı bir özelliğe sahiptir. Kan emerek beslenen canlı uzun süre kan emmeden de yaşayabilmektedir. Bu durum birçok haşerede olmayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde çevremizde bulunan tahtakuruları uzun süre yaşayabilmektedir. Ayrıca canlının vücut yapısı kan emmeye uygundur. Karınlarında esneme gibi özelliği olan canlı uzun süre kan emebilmektedir. Kan emdiği esnada ise insanlara diğer canlılardan aldıkları mikropları bulaştırırlar.

Tahtakurusunun birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu canlının üzerinde yaşadığı konakçıya göre de farklı özellikleri vardır. Ama canlının genelde bütün türleri beslenmesini kan emerek gerçekleştirirler. Emdikleri esnada ise mikropları canlıdan canlıya aktarır. İnsanlara sağlık yönünden zararları olduğu için bu canlının kesinlikle evlerde veya insanların olduğu ortamlarda bulunulması istenmez.

Tahtakuruları kan emdikleri esnada insanların derilerini ısırırlar. Isırılan yerlerde hemen kabarık şeklinde ortaya çıkar. O bölgede bir şişlik, kızarıklık ve kaşıntı da mevcuttur. Canlının insan sağlığına her yönü ile etkisi olduğu içindir. Kişiler bu sorunu tek başlarına çözmeye çalışsalar da başarılı olamamaktadırlar.

tahtakurusu

Tahtakurusu İlaçlaması

Tahtakurusu ilaçlaması hakkındaki kampanyalarımızdan haberdar olmak için. Kampanya bültenimize abone olun size özel indirimlerden yararlanın.

Hakkımızda

Çevre sağlığının korunması, sağlık ve modern yaşam alanları sağlamak ve direkt/ indirekt olarak ortaya çıkacak sağlık ve ekonomik sorunları önlemek amacıyla, 1992 yılında SİSTEM İLAÇLAMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile faaliyetlerine Bursa'da başlamıştır. 

Sosyal Medya & Kampanyalar
Diğer Firmalarımız

This website was made with Mobirise theme